Všechny aktuality

Vodním domem se proháněli netopýři

aktuality

7.03.2017

Do Vodního domu dorazily se svými dcerkami a přenosnou netopýří výtvarnou dílničkou autorky dětské knihy Netopýří chmýří. Sestry Veronika Komorousová a Martina Iblová sehnaly peníze potřebné k vydání knihy pomocí webové stránky Hithit, kam zájemci posílají své příspěvky na financování kreativních projektů, které chtějí podpořit. Vydání knihy Netopýří chmýří v říjnu 2016 je tak jedním splněným dětským snem. Ve Vodním domě jsme si z ní společně přečetli kapitolu O sovičce Rozárce a lesknoucím se pokladu a komu se kniha zalíbila, koupil si ji a nechal si do ní od autorek napsat věnování.

S ilustrátorkou Martinou tvořily děti jen s malou pomocí maminek a hlavně tatínků netopýry z ponožek, v dílničce spisovatelky Veroniky zase vyráběly a malovaly netopýry z papírových roliček, kteří do své otevřené tlamičky chytali korálek - pavouka. Posuďte sami, jak dětem i pořadatelům slušely netopýří čumáčky a uši. Došlo i na zkoušku krmení netopýrů, chovaných v zajetí, pinzetou kukuřičnými „červíky“.

 

Také díky slunečnému počasí a jarním teplotám přišlo do Vodního domu za netopýry na 80 návštěvníků a díky dětem spatřilo světlo světa 24 zbrusu nových ponožkových netopýřích mazlíčků.

 

Autor: Mgr. Tereza Ptáčková
Kategorie: proběhlo
Projekt: Vodní dům - akce pro veřejnost