Všechny aktuality

Středočeská konference k environmentální výchově

aktuality

10.10.2017

Okresní sdružení ČSOP Benešov pořádá dne 8. listopadu STŘEDOČESKOU  KONFERENCI k environmentální výchově.
Akce, která má svou sedmnáctiletou tradici, se opět uskuteční v prostorách Podblanického ekocentra ve Vlašimi a je určena pro pedagogy MŠ, ZŠ i SŠ.
Během konference budou probíhat krátké semináře – pracovní dílny, zaměřené na různá témata a přizpůsobené různým věkovým skupinám. A jaká témata máme na letošní konferenci nachystané?

Je to téma lesa a praktické ukázky aktivit, podporujících senzitivitu dětí k přírodě. Představení integrovaného bloku motivovaného knížkou "Haló, Jácíčku", který se bude zaměřovat na vytváření pozitivních vztahů ve skupině a sebepoznávání dětí. Další workshop ukáže, jak motivovat děti i rodiče k šetrné dopravě. Na řadu přijde i geologické téma pro mladší děti, kdy budeme odhalovat význam hornin v historii člověka a pro učitele 2.st a středních škol se chystá přednáška o Blanické brázdě. Na programu bude i sehrávka metodické simulační hry "Jak vylepšit dům" a seminář, který se bude zamýšlet nad způsoby, kterými lze maximalizovat dopady pedagogického úsilí na žáky.

Konání pedagogické konference finančně podpořil Středočeský krajský úřad. Záštitu převzala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Pozvánka s přihláškou a s programem ZDE

Autor: Ing. Jana Dufalová
Kategorie: připravujeme
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj