Všechny aktuality

Ozvěny Noci s Andersenem

aktuality

10.04.2018

V pátek 23. března 2018 se skupina šestnácti dětí z oddílu mladých ochránců přírody Včelojedi i z řad veřejnosti zúčastnila Noci s Andersenem.

Letošním tématem, které si zvolili vedoucí akce, byl Jaroslav Foglar a jeho Rychlé šípy. Děti pátraly v ulicích města Vlašim po ztraceném ježku v kleci, luštily šifry, plnily úkoly a na konci nalezly ježka v kleci schovaného ve Starém hradu v zámeckém parku.

V Podblanickém ekocentru čekala na účastníky nejen večeře, ale také kvíz o Rychlých šípech a vyslechnutí knihy Boj o první místo. Druhý den ráno následovalo po večerním běhání vytoužené médium, zhlédli jsme film Záhada hlavolamu.

V rámci Noci s Andersenem děti psaly dopis panu Foglarovi ve Starém hradu, ukázka z dopisů zde:

"Pane Foglare, je mi velkou ctí patřit ke stejnému národu jako VY. Mám velmi ráda Vaše knihy a jsem ráda, že jsem si je mohla přečíst."

 "Jaroslave, jen kdybys napsal od každé knížky druhý díl."

"Kéž bych tě mohl poznat osobně a vyjádřit ti můj obdiv k tobě."

"Jaroslave Foglare, jsi ten nejlepší spisovatel."

"Jsem na Andersonovské noci a jako téma jsme měli Vás a hledali jsme ježka v kleci celé odpoledne, až jsme ho našli právě zde (Starý hrad). Velmi děkuji za Vaši celoživotní práci."

Podblanické ekocentrum patřilo mezi jedno z 1652 registrovaných míst planety, kde se Noc s Andersenem uskutečnila a zapojilo se do ní celkem více než 95.000 dětí. Více v rekapitulační zprávě pořadatelů Statistika Noci s Andersenem
Statistika Noci s Andersenem
.

Na závěr odkaz na fotogalerii z vlašimské Noci s Andersenem v Podblanickém ekocentru zde: https://vcelojedi.rajce.idnes.cz/3-23-2018_Noc_s_Andersenem/

Autor: Jiří Pavelka
Kategorie:
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj