Všechny aktuality

Zažít hadec jinak

aktuality

20.09.2018

Workshop začíná v sobotu 29.9. v 10:00, nemusíte se na něj předem objednávat a materiál od nás dostanete zdarma. Naučíte se jednoduchou techniku drátkování a pomocí hadcových korálků si své výtvory můžete efektně dozdobit.

Hadec je místní hornina nacházející se kolem přehradní nádrže Švihov. Na hadcovém podloží roste mnoho vzácných rostlinných druhů. Nejvzácnějším z nich je kuřička hadcová, drobná, bíle kvetoucí endemická rostlinka.


V současné době se vyskytuje pouze na dvou lokalitách na světě, obou zahrnutých do soustavy NATURA 2000. První lokalitou je Evropsky významná lokalita Želivka (v části území chráněném jako Národní přírodní památka Hadce u Želivky), druhou lokalitou je Evropsky významná lokalita Hadce u Hrnčíř.
Vzhledem k unikátnosti druhu a jeho omezenému výskytu je kuřička hadcová chráněna zákonem jak na české tak i mezinárodní úrovni.

Workshopem vás provedou zkušené lektorky Miroslava Ptáčková a Lenka Vítová, které vás naučí, jak z drátků a hadcových korálků vyrobit úžasné dárky nebo ozdoby.

Autor: Mgr. Kateřina Zemanová, DiS.
Kategorie: pozvánka
Projekt: LIFE pro kuřičku