Všechny aktuality

Výrobou vodních mlýnků podpoříte Záchrannou stanici pro zraněné živočichy ve Vlašimi

aktuality

24.04.2018

„Během celého dne bude ve Vodním domě připravena rukodělná dílna, kde si návštěvníci vyrobí dřevěný vodní mlýnek. Materiál na výrobu je připraven, zájemci si mlýnek u nás sestaví a rovnou můžou vyrazit do přírody najít vhodný potok či říčku, na které by se mlýnek mohl roztočit“, uvedla Kateřina Zemanová, vedoucí Vodního domu.

Dále na návštěvníky čeká doprovodný program, během kterého se seznámí s prací zvířecího záchranáře, dozví se zajímavosti a perličky z praxe a v 11 hodin bude na svobodu vypuštěn uzdravený puštík obecný. „Puštík byl sražen autem a do záchranné stanice se dostal s naraženým křídlem. Léčil se dva měsíce, během té doby byl také důkladně vykrmen, aby zesílil. Teď je již plně připraven na návrat do volné přírody“, dodal Petr Švingr, vedoucí Záchranné stanice pro živočichy.

Program bude pokračovat i odpoledne, ve 14 hodin proběhne komentované krmení hendikepovaného netopýra Lumíra. Ten se na svobodu bohužel vrátit nemůže, protože po zlomenině prstů a zranění křídla již nemůže létat a byl by v přírodě snadnou kořistí například právě sovy. Návštěvníci si můžou netopýra prohlédnout, odvážlivci i pohladit.

Vodní dům je otevřen 9:00 až 17:00, akce je vhodná pro rodiny s dětmi a rodičům doporučujeme vzít náhradní oblečení, protože venkovní vodní prvky v atriu jsou plně v provozu. Celý areál Vodního domu je bezbariérový, takže i hendikepovaní návštěvníci se pohodlně dostanou úplně všude.

Autor: Mgr. Kateřina Zemanová, DiS.
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: