Všechny aktuality

Šiškovaná s veverkou Čiperkou podpoří zraněná zvířata

aktuality

18.09.2019

I letos mohou lidé ku příležitosti Mezinárodního dne zvířat podpořit péči o hendikepované živočichy pochodem z paraZOO do Záchranné stanice pro živočichy Vlašim, která bude výjimečně přístupná veřejnosti. Účastníky čeká bohatý program zaměřený na zvířata žijící v naší přírodě.

Registrace pochodu proběhne od 10:00 do 11:00 hodin v paraZOO a součástí pochodu je i prohlídka zoologické zahrady, kde bude umístěn první úkol. Cesta značená šiškami povede směrem k vlašimskému koupališti a pak už po loukách a lesem až do záchranné stanice, kde proběhne Den otevřených dveří. Trasa není vhodná pro městské kočárky a vozíčkáře, ale do Záchranné stanice je možné přijet rovnou, prohlédnout si ji a zúčastnit se jedné z komentovaných prohlídek – ve 13:00, 14:30 a 16:00 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na projížďky na koních, tvůrčí dílny, vyzkoušet si pozitivní trénink nebo odlévání stop.

Občerstvení bude zajištěno pro vegetariány i masožrouty.

Pokud budou mít účastníci zájem přinést zvířátkům z paraZOO a pacientům něco dobrého, určitě jsou vhodné suché plody jako lískové a vlašské ořechy, buráky, sušené ovoce a bobule, zrniny nebo luštěniny, pro masožravce syrové maso nebo konzervy a granule pro kočky a psy. V záchranné stanici využijí také deky, povlečení nebo ručníky, obvazový materiál, dřevitou vlnu atd.

Startovné činí 100,- Kč za jednotlivce a 250,- Kč za rodinu. Účastníci obdrží placku pochodu a herní kartu, kam budou označovat splněné úkoly. Za vyplněný kvíz si zatočí kolem štěstí o ceny. Součástí vstupenky je poukázka na buřtík k opečení ve stanici.

V případě, že účastníci přinesou do paraZOO pomalovaný oblázek, získají 50% slevu na startovné. Takovéto kamínky se rázem promění v obLáSKY, což jsou charitativní kamínky, které budou společně s ostatními vystavovány na letošním festivalu Hmyzák (28.10.), kde proběhne jejich charitativní prodej.

Alena Konvalinová, ČSOP Vlašim, 724 101 784,  alena.konvalinova@csop.cz

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: Ministerstvo zemědělství