/ Český svaz ochránců přírody Vlašim
Všechny aktuality

Zdivočelou paraZOO provedou děti ze ZOOkroužku

aktuality

26.02.2020

ParaZOO letos otvírá již poslední únorový den. Pro návštěvníky budou připraveny tvůrčí dílny a především komentované prohlídky, které povedou děti ze ZOOkroužku. Od 10:00 do 13:00 hodin děti v roli průvodců seznámí návštěvníky s příběhy zvířat v paraZOO.

Čerství MOPíci – členové ZOOkroužku při paraZOO Vlašim. Foto: Martin Hůlka

Ve 14:00 proběhne v sále Podblanického ekocentra vernisáž k výstavě „Cesta dřeva“. Zdeněk Macháček ml. pohovoří o tom, jaké proměny vlastně dřevo potkají, než se stanou uměleckým dílem – dřevěnou sochou. Jeho práce pak budou vystaveny do konce května 2020.

FOTO: Zdeněk Macháček, ml.

Druhou výstavou, která 29. února doprovodí zahájení sezóny v paraZOO je „Návrat orla skalního do České republiky.“ Je věnována realizaci stejnojmenného projektu, který popisuje v příbězích a fotografiích, jak se tento ochranářsky významný druh po 100 letech vracel na naší republiky.

 

Anežka - první mládě vylíhlé v ČR po 100 letech. FOTO: ČSOP Nový Jičín

ParaZOO bude od 29. února 2020 do konce března otevřena od úterý do neděle od 9:00 do 16:00 hod, od dubna pak bude otvírací doba prodloužena o hodinu do 17:00. Aktuální informace najdou návštěvníci na webu www.paraZOO.cz a zvířátka mohou podpořit také nákupem na www.eko-obchod.cz.

 

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: akce
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj