/ Český svaz ochránců přírody Vlašim
Všechny aktuality

Sbírka byla úspěšná, Sanitka pro zvířata vyjíždí ve čtvrtek 23.7.

aktuality

17.07.2020

Úspěchem končí veřejná sbírka na novou Sanitku pro zvířata, kterou uspořádali ochránci přírody z Vlašimi. Drobní i velcí dárci pomohli Záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim získat 892 000 Kč.

Křest sanitky a uvedení do provozu proběhne ve čtvrtek 23. 7. 2020 od 15:00 před ParaZoo ČSOP Vlašim.

Kromě křestu proběhne také vypuštění poštolky, vyléčené v Záchranné stanici ČSOP Vlašim, zpět do přírody a ukázka zásahového vybavení záchranářů.

Záchranná stanice pro živočichy Českého svazu ochránců přírody Vlašim ošetří asi 600 zvířat ročně. Zvířatům pomáháme na rozsáhlém území od Černošic po Humpolec a najezdíme přes 40 000 km ročně. Stejně jako u lidské záchranky, i u zvířat je klíčový včasný zásah. Dosud užívaný automobil již dosluhoval a byl poruchový. Proto jsme vypsali sbírku na nové zásahové vozidlo – Sanitku pro zvířata.

Celkem více jak 190 dárců přispělo částkou 892 300 Kč.

„Díky dárcům ve sbírce budeme bezpečně a včas u našich zvířecích pacientů, což znamená zase vyšší šanci na jejich úspěšné vyléčení. Ale nejen to, díky velkému úspěchu sbírky můžeme zakoupit také nový rentgen a chirurgickou vrtačku do naší veterinární ordinace a vybavení pro záchranu obojživelníků u silnic při jejich jarním tahu “ řekla k výsledku sbírky vedoucí Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim Alena Konvalinová.

Událost je vhodná pro fotografy.

Místo konání události:
ParaZoo, Pláteníkova 264, Vlašim - naproti zámecké bráně. https://mapy.cz/s/rekakeceju

Událost na FB:
https://www.facebook.com/events/338207470681073/

Autor: Ondřej Pašek
Kategorie: pozvánka
Projekt: Záchranná stanice