První letošní číslo časopisu Pod Blaníkem přináší představení dalšího lomu z Podblanicka, tentokrát kamenolomu na svahu vrchu Kalvárie u Miličína. Nejen zájemcům o živou přírodu jsou určené články o významných nálezech hub, motýlů, ale i méně hojných obojživelníků, jakým je například blatnice skvrnitá. Milovníci historie se dozví více o vlašimské Růžové zahradě nebo o stopách architekta Jaroslava Fragnera v Nespekách. A kde můžete v krajině zanechat své stopy napoví články o poutních cestách mezi Blaníkem a Řípem. Kompletní nabídka článků prvního čísla časopisu Pod Blaníkem je níže.

Obsah časopisu Pod Blaníkem č. 1/2023

Časopis Pod Blaníkem a další regionální publikace lze nakoupit na následujících prodejních místech: Benešov: Knihkupectví Daniela, Masarykovo náměstí, Hulice: Vodní dům, Kondrac: Dům přírody Blaníku, Louňovice pod Blaníkem: Smíšené zboží, Načeradec: Potraviny Hergeselová, Sázava: Infocentrum, Vlašim: Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Muzeum Podblanicka, zámek Vlašim, Knihkupectví Žížalová, Komenského ulice, Votice: Infocentrum, Zvěstov: Smíšené zboží Žák.

K dispozici je také e-shop: Eko obchod ČSOP Vlašim – ČSOP Vlašim (eko-obchod.cz)

Předplatné časopisu a inzerci lze objednat na adrese Podblanické ekocentrum ČSOP, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim, tel.: 317 845 169, email: vlasim@csop.cz.

Chcete-li přispět zajímavým článkem do časopisu Pod Blaníkem, uvítáme kratší i delší příspěvky o přírodě, krajině, životním prostředí, historii, kultuře i současném dění na Podblanicku. Příspěvky vítáme v elektronické podobě, ale přijmeme je v jakékoliv písemné podobě. Články pokud možno doplňte fotografiemi, pérovkami či jinými ilustracemi.

Starší čísla časopisu Pod Blaníkem jsou dostupná zde:

http://www.biblioteka.cz/pages/Publikace/PeriodikaCislaA.aspx?ID_Publikace=99856e35-29aa-11de-bf4f-b7249233d63c