Druhé číslo časopisu Pod Blaníkem, které jde právě do tisku, přinese další pokračování cyklu Lomy geoparku Kraj blanických rytířů, které vás zavede do vlastějovického lomu. Dále časopis nabídne ohlédnutí za Blanickým rytířem i za letošními novými nositeli tohoto titulu. Zájemci o kauzu poškození orchidejové louky u Netvořic se dozví, jak to celé dopadlo a z přírodovědných oborů nahlédnou ještě do světa mravkolvů nebo poštolek.

Karel III. se čtenářům představí s dalšími „vlašimskými královskými“ souvislostmi a historickou rubriku časopisu doplní články o rodině Pollaků na dvoře Semtín nebo výlet do dob předželezničního cestování.

Kompletní nabídka článků druhého letošního čísla časopisu Pod Blaníkem je níže.

Obsah časopisu Pod Blaníkem č. 2/2023

Časopis Pod Blaníkem a další regionální publikace lze nakoupit na následujících prodejních místech: Benešov: Kni hkupectví Daniela, Masarykovo náměstí, Hulice: Vodní dům, Kondrac: Dům přírody Blaníku, Louňovice pod Blaníkem: Smíšené zboží, Načeradec: Potraviny Hergeselová, Sázava: Infocentrum, Vlašim: Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Muzeum Podblanicka, zámek Vlašim, Knihkupectví Žížalová, Komenského ulice, Votice: Infocentrum, Zvěstov: Smíšené zboží Žák.

K dispozici je také e-shop: Eko obchod ČSOP Vlašim – ČSOP Vlašim (eko-obchod.cz)

Předplatné časopisu a inzerci lze objednat na adrese Podblanické ekocentrum ČSOP, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim, tel.: 317 845 169, email: vlasim@csop.cz.

Chcete-li přispět zajímavým článkem do časopisu Pod Blaníkem, uvítáme kratší i delší příspěvky o přírodě, krajině, životním prostředí, historii, kultuře i současném dění na Podblanicku. Příspěvky vítáme v elektronické podobě, ale přijmeme je v jakékoliv písemné podobě. Články pokud možno doplňte fotografiemi, pérovkami či jinými ilustracemi.

Starší čísla časopisu Pod Blaníkem jsou dostupná zde:

http://www.biblioteka.cz/pages/Publikace/PeriodikaCislaA.aspx?ID_Publikace=99856e35-29aa-11de-bf4f-b7249233d63c