Rok  2023 časopisu Pod Blaníkem byl zakončen vydáním třetího a čtvrtého čísla. Třetí číslo, které je právě na pultech v prodeji, nabízí informace o nových nálezech minerálů v Ratibořských Horách či o nálezu unikátního kamenného architektonického prvku v Pravoníně. I dnes se dají nalézt zbytky vstupního portálu renesanční tvrze na místech, kde byste je nečekali. Jaké další články nabízí třetí číslo, zjistíte z obsahu níže.

Obsah časopisu Pod Blaníkem č. 3/2024

Čtvrté číslo časopisu je právě v tisku, aby mohlo být brzy u milovníků vlastivědy Podblanicka. Ti se již nyní mohou těšit na připomenutí významných výročí. Až už se jedná o výroční 500 let od posvěcení kostela sv. Jiljí ve Vlašimi, nebo o pokračování seriálu Úpravna vody Želivka, od jejíhož spuštění uplynulo v roce 2022 50 let. Další nejen výroční články nabídne obsah níže. Číslo bude v prodeji od 15. 2. 2024.

Obsah časopisu Pod Blaníkem č. 4/2024.

Časopis Pod Blaníkem a další regionální publikace lze nakoupit na následujících prodejních místech: Benešov: Knihkupectví Daniela, Masarykovo náměstí, Hulice: Vodní dům, Kondrac: Dům přírody Blaníku, Louňovice pod Blaníkem: Smíšené zboží, Načeradec: Potraviny Hergeselová, Sázava: Infocentrum, Vlašim: Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Muzeum Podblanicka, zámek Vlašim, Knihkupectví Žížalová, Komenského ulice, Votice: Infocentrum, Zvěstov: Smíšené zboží Žák.

K dispozici je také e-shop: Eko obchod ČSOP Vlašim – ČSOP Vlašim (eko-obchod.cz)

Předplatné časopisu a inzerci lze objednat na adrese Podblanické ekocentrum ČSOP, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim, tel.: 317 845 169, email: vlasim@csop.cz.

Chcete-li přispět zajímavým článkem do časopisu Pod Blaníkem, uvítáme kratší i delší příspěvky o přírodě, krajině, životním prostředí, historii, kultuře i současném dění na Podblanicku. Příspěvky vítáme v elektronické podobě, ale přijmeme je v jakékoliv písemné podobě. Články pokud možno doplňte fotografiemi, pérovkami či jinými ilustracemi.

Starší čísla časopisu Pod Blaníkem jsou dostupná zde:

http://www.biblioteka.cz/pages/Publikace/PeriodikaCislaA.aspx?ID_Publikace=99856e35-29aa-11de-bf4f-b7249233d63c