Jak nás můžete podpořit

Jak nás můžete podpořit2019-06-25T12:08:13+02:00

Jsme nezisková organizace a náš provoz je z velké části umožněný finanční podporou konkrétních dárců a sponzorů. Bez nich – a pokud jste jedním z nich, pak – bez vás bychom nemohli pokračovat v záchraně zraněných divokých zvířat, v záchranných transferech zejména obojživelníků a vodních živočichů, nebo spolupracovat se školami v rámci vzdělávacích programů.

Přidejte se a pomozte zvířatům i vy.

Finanční i materiální dary využíváme k péči o zvířecí pacienty, na veterinární ošetření, následnou rehabilitaci a přípravu pro vypuštění zvířat zpět do volné přírody.

Pomoci nám můžete mnoha způsoby:

Naše velké poděkování patří všem, kteří nás již podporují!

Vaše peníze pomáhají zachránit zvířata 24 hodin denně, 365 dní v roce

Zaslání finančního daru je jeden z nejsnazších a přitom univerzální způsob, jak nás podpořit.

Pošlete dar přímo na účet 322147339/0800

Před odesláním daru prosíme uveďte variabilní sympol 0402 a jako účel platby „dar stanici„. Připište také svoje iniciály a kontaktní adresu. Potvrzení o daru posíláme každému právě na uvedenou adresu, či Vás po zaslání budeme kontaktovat.

Přispějte do celorepublikové sbírky Zvíře v nouzi

Kasičku najdete přímo v paraZOO a v partnerských organizacích: Farma Blaník, Infocentrum v Týnci nad Sázavou, Mlýn Brejlov, MěÚ Říčany, Ski areál Monínec a v dalších.

Pošlete  roční dárcovské SMS ve tvaru DMS ROK ZVIREVNOUZI VLASIM, kterou odešlete na číslo 87777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč (Záchranná stanice ve Vlašimi obdrží 27,- Kč)

Zaslat můžete i jednorázovou dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI VLASIM na číslo 87777 (cena DMS je 30,- Kč, Záchranná stanice ve Vlašimi obdrží 27,- Kč).

Vyberte si některý z propagačních předmětů paraZOO

Zastavte se v obchůdku paraZOO, které najdete v centru Vlašimi anebo si můžete objednat na našem e-shopu.

Materiální dary využijeme v každodenním provozu

Vaše dary využíváme pro péči o zvířecí pacienty, na veterinární ošetření, následnou rehabilitaci a přípravu pro vypuštění zvířat zpět do volné přírody.

Čím nám nejvíce prospějete?

 • krmiva pro zvířata – masové konzervy, granule pro psy nebo kočky, tvrdé pečivo, piškoty, různé sušené plody: jablka, švestky, černý bez, neloupané lískové ořechy, dále pak obilniny: řepka, slunečnice, pšenice, ječmen, kukuřice; mouční červi, specializovaná krmiva pro ptáky (granule, sušený hmyz, směsi na dokrmování ptáčat…), některé vitamínové prostředky a další
 • čisté bavlněné látky – například staré povlečení
 • staré noviny – klasické noviny ze savého papíru
 • přepravky – různých velikostí, propřevoz zraněných, ale i zdravých zvířat na místo vypuštění
 • spotřební materiál pro každodenní provoz – jednorázové gumové rukavice, sací podložky, lahve s různými  dudlíky na odchov mláďat savců, po domluvě vybrané hračky pro zvířata v zoo a další

Pokud chcete vědět, co aktuálně nejvíce potřebujeme a jaká další krmiva či druhy vitamínů a doplňků krmiv využijeme, zavolejte nám na 777 800 460.

Materiální dary rádi přijmeme u vstupu do paraZOO, můžete je předat přímo pracovníkům Stanice či je zanechat v označené bedýnce ve dvoře paraZOO.

Adoptujte trvale handicapované zvíře a pomůžete hned dvakrát

Chcete adoptovat vydru, divokou kočku, poštolku nebo třeba želvu nádhernou?

Adopcí některého z našich trvale handicapovaných zvířat chovaných expoziční části Záchranné stanice paraZOO přispějete na jejich krmení a péči. Vaše adopce pomáhá ale i zvířecím pacientům v Záchranné stanici, protože díky adopci ušetříme finance na nákup potřebných krmiv a léků pro jejich léčbu.

Jak se stát adoptivním rodičem?

Je to snadné:

 1. Vyberte si některé z našich zvířat.
 2. Adoptujete jej tím, že nám pošlete částku odpovídající ročním nákladům na krmení a péči. Příslušnou částku můžete uhradit buď osobně přímo v kanceláři paraZOO, nebo převodem na účet číslo 322147339/0800. Při platbě převodem uveďte kontaktní adresu.
 3. Potvrzení o daru vám zašleme na uvedenou kontaktní adresu.

Každé zvíře může mít i více adoptivních rodičů, proto si můžete vybrat i ze zvířat, na které již někdo přispívá. Pokud byste byli rádi výhradním rodičem, pak můžete uhradit dvojnásobek částky na adopci daného zvířete a po dobu adopce již nebudou moci dané zvíře adoptovat jiní „rodiče“.
Doba trvání adopce závisí na částce,  kterou se rozhodnete přispět ve vztahu k ročním nákladům na péči o jednotlivé zvíře.

Co získáte:

 • Dobrý pocit, že jste pomohli užitečné věci.
 • Vaše jméno, nebo název firmy, uvedeme na tabulce na voliéře u adoptovaného zvířete a také na našich stránkách
 • 4 volné vstupenky do paraZOO pro rodinné příslušníky nebo firmu
 • Výroční zprávu a informační materiály Podblanického ekocentra.
Přehled všech zvířat k adopci včetně jejich příběhů naleznete na stránkách paraZOO.
Pokud se rozhodnete adoptovat některého trvale handicapovaného živočicha, kontaktujte nás prosím předem na telefonním čísle 602 457 375 nebo na email stanice@csop.cz.
Přejít nahoru